Katazome 

Katazome

Katazome (型染め) – japońska tradycyjna technika nanoszenia wzoru na tkaniny, podobna do batiku. Wykorzystuje się w niej szablony katagami i pastę ryżową, która blokuje dostęp barwnika podczas farbowania. Katagami wykonane z papieru czerpanego washi wzmocnionego laką i sokiem z kakishibu (owoc persymony) pozwalają uzyskać skomplikowane motywy na du...

Katazome (型染め) – japońska tradycyjna technika nanoszenia wzoru na tkaniny, podobna do batiku. Wykorzystuje się w niej szablony katagami i pastę ryżową, która blokuje dostęp barwnika podczas farbowania. Katagami wykonane z papieru czerpanego washi wzmocnionego laką i sokiem z kakishibu (owoc persymony) pozwalają uzyskać skomplikowane motywy na dużej powierzchni tkaniny. Jednym z regionów słynących z tej techniki jest Hamamatsu w pobliżu góry Fuji.

Więcej
0 Recenzja (e)
40,65 zł

Tkanina wykonana techniką katazome, 100% bawełna. Na granatowym tle zarys białych bambusów. Polecana jako materiał na letnie kimona - yukaty, ubrania oraz do dekoracji wnętrz. Sprzedaż na mb lub w brytach do 12 mb. 

0 Recenzja (e)
40,65 zł

Tkanina wykonana techniką katazome, 100% bawełna. Na granatowym tle białe prostokąty wypełnione stylizowanymi trawami i kwiatami. Polecana jako materiał na letnie kimona - yukaty, ubrania oraz do dekoracji wnętrz. Sprzedaż na mb lub w brytach do 12 mb. 

0 Recenzja (e)
40,65 zł

Tkanina wykonana techniką katazome, 100% bawełna. Na białym tle granatowe kwiaty wiśni - sakury. Polecana jako materiał na letnie kimona - yukaty, ubrania oraz do dekoracji wnętrz. Sprzedaż na mb lub w brytach do 12 mb. 

0 Recenzja (e)
40,65 zł

Tkanina wykonana techniką katazome, 100% bawełna. Na białym tle granatowe stylizowane irysy - ayame. Polecana jako materiał na letnie kimona - yukaty, ubrania oraz do dekoracji wnętrz. Sprzedaż na mb lub w brytach do 12 mb. 

0 Recenzja (e)
28,46 zł

Tkanina wykonana techniką katazome, 100% bawełna. Na granatowym tle białe kwitnące chryzantemy. Polecana jako materiał na letnie kimona - yukaty, ubrania oraz do dekoracji wnętrz. Sprzedaż na mb lub w brytach do 12 mb. 

0 Recenzja (e)
32,52 zł

Tkanina wykonana techniką katazome, 100% bawełna. Na całości drobny biało-niebiesko-granatowy wzór. Polecana jako materiał na letnie kimona - yukaty, ubrania oraz do dekoracji wnętrz. Sprzedaż na mb lub w brytach do 12 mb. 

Pokazuje 1 - 6 dz 6 przedmiotów